19 Aralık 2009 Cumartesi

Asteriks ve Oburiks: Görevimiz Kleopatra (2003) Online izle - Türkçe DublajAsterix & Obelix: Mission Cléopâtre [2003]

Tür : Komedi / Çizgi Roman

Gösterim Tarihi :10 Ocak 2003

Yönetmen : Alain Chabat

Senaryo : Alain Chabat , René Goscinny (Kitap) , Albert Uderzo (Kitap)

Görüntü Yönetmeni : Laurent Dailland

Müzik : Philippe Chany

Yapım : 2002, Fransa / Almanya , 107 dk.OyuncularGérard Depardieu (Obélix) , Christian Clavier (Astérix) , Jamel Debbouze (Numérobis) , Monica Bellucci (Cléopâtre) , Claude Rich (Panoramix (Miraculix)) , Gérard Darmon (Amonbofis (Pyradonis)) , Alain Chabat (Jules César (Julius Caesar))

KONU

Güzeller güzeli Kleopatra ile kibirli Sezar, Mısır halkının büyüklüğü konusunda aynı düşünceleri paylaşmamaktadırlar. Kleopatra, Mısır halkının da Romalılar kadar önemli bir medeniyet olduğunda ısrar etse de, Sezar güzel kadının söylediklerine gülüp üzüm yemeye devam etmektedir. En sonunda bir iddiaya girerler!

Canını dişine takarak binalar dikmeyi, piramitler yapmayı görev bilmiş Mısır halkı üç ay içinde Sezar'ın ağzına layık bir saray yapacaktır. Kleopatra bunu yaptırmayı başarırsa, Sezar'da halkın önünde Mısırlıların ne büyük insanlar olduğunu açıklayacaktır.

Kleopatra'nın hırsı ve işbilir mimarların mühendislerin çabalarının bile bir ayda saray yapmaya yetmeyeceği anlaşılınca, uzakta bir köyde yaşayan Asterix, Oburix ve köyün büyücüsü Büyüfiks imdatlarına yetişir. Tabii bir de yeri geldiğinde, görevi sırtlanan minik köpek idefiks'i unutmamak lazım.

İksirin etkisiyle bir çırpıda bitecek gibi gözüken sarayın önüne başka engeller çıkar. Sezar perdenin arkasından izlemektedir...Türkiye'de Asteriks ve Kleopatra adıyla basılan bölümün birebir uyarlaması. Çizgi romanın hayranları zaten izleyeceklerdir, ama karasızlar için filmin oldukça keyifli olduğunu söyleyebiliriz.

**************

CD-1 İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN


CD-2 İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

***************

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder