18 Aralık 2009 Cuma

Arapsaçı / The Big White (2005) Online İzle {Robin Williams}
Tür : Dram / Polisiye / KomediGösterim Tarihi : 1 Eylül 2006Yönetmen : Mark MylodSenaryo : Collin FriesenGörüntü Yönetmeni : James GlennonMüzik : Mark MothersbaughYapım : 2005, Almanya / Kanada / Yeni Zelanda / ABD , 100 dk.Oyuncular : Robin Williams (Paul Barnell) , Holly Hunter (Margaret Barnell) , Giovanni Ribisi (Ted) , Tim Blake Nelson (Gary) , W. Earl Brown (Jimbo) , Woody Harrelson (Raymond Barnell) , Alison Lohman (Tiffany) , Billy Merasty (Cam)Konusu : Paul, karısı Margaret ile birlikte Alaska’nın dondurucu soğuğunda parasızlıkla boğuştuğu bir yaşam sürmektedir. Borçlarını ödeyebilmek ve karısının sağlık problemlerini çözebilmek için acil paraya ihtiyacı vardır.

Bir milyon dolar değerinde bir sigorta poliçesi olan Paul’ün kardeşi Raymond, beş yıldır kayıptır ve bu paranın peşinde olan Paul, bu sayede bütün sorunlarını çözebilecektir. Ne var ki, uyanık sigorta müfettişi Tedd’i, kardeşinin ölmüş olabileceği konusunda ikna edemez. Bir gün işyerinin arkasındaki çöp bidonunda bir ceset bulunca kafasında birden bir ışık yanıverir: cesedi kardeşine benzetecektir. Ne var ki, cesedin gerçek sahipleri, uyanık müfettiş Ted ve bunca yıl sonra birden geliveren Raymond ile iyice arapsaçına dönen işler, karısı Margaret’in kaçırılmasıyla da doruk noktasına varır.

Dip Not :

Tam anlamıyla bir kara mizah türü olan film, Robin Williams, Holly Hunter ve Woody Harrelson gibi isimlerden oluşan güçlü kadrosuyla dikkat çekiyor. Genel olarak filmin Coen Kardeşler’in kara mizah anlayışına yakın bir duruşu olduğunu da ekleyelim.
*****************************
.....Lütfen Filmler Hakkındaki Görüşlerinizi Yorumlarınızı Bizden Esirgemeyiniz....


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder