29 Kasım 2009 Pazar

V - Sezon 1 - TANITIM

TANITIM VİDEOSU EN ALTTADIR...

Lost‘un son sezonunun oynacağı önümüzdeki sezon için ABC kolları şimdiden sıvadı. Lost’un yerini doldurabilir mi pek emin değilim ama lost, 4400 gibi kaliteli dizilerde oynamış oyunculardan oluşan kadrosu gerçekten çok sağlam olan iki dizi planladı ABC. Bunlardan biri V..

V, seksenlerde çekilen uzaylıların Dünya’yı kuşatması konusunu ele alan ilk mini dizilerden biri. ABC bu yapımı Warner Bros. ile birleşerek tekrardan çekme kararı aldı. Dizinin yönetmen koltuğunda Yves Simoneau otururken senaryosunu ise Scott Peters yazıyor.

Dizi birgün dünya uyandığında bütün gökyüzü uzay gemileri ile doludur. Herkes şaşırmış durumda ne olacağını beklerken çekici güleryüzlü insan kılığında birkaç uzaylının az bir miktar su karşılığında bizimle birçok ileri teknolojiyi paylaşmak istemesi üzerine kuruludur… Ama şunu sakın unutmayın ne yaparsınız yapın sakın onlara güvenmeyin…

Karakterlere kısaca bir göz atıcak olursak ;

* Erica EVANS : 38 yaşında FBI’ın terörle mücadele bölümünde çalışan, New York’da yaşayan, tek oğlu olan bir annedir. Erica’nın hayatı uzaylıların ziyareti ile rayından çıkıyor. Fakat bu durum uzaylıların dostane hareketleri ile uzun sürmüyor. Erica dikkatini işine ve sorunları olan oğluna vermeye karar veriyor…

* Jack LOWERY : 30 yaşında katolik bir rahipdir. Rahip Jack’in görev yaptığı yerde inananların sayısı hiç azalmamaktadır. Rahip Jack uzaylıların gelmesini bir kader çağrısı olarak görür ve katolik kliselerine insanlar akın etmeye başlarlar…

* Chad DECKER : 28 yaşında BBN’in yeni haber spikeridir. İşinde yükselmek için ne gerekirse yapacak biri olan Chad uzaylıların ziyareti ile uzaylılar için insan halkına propaganda yapmaya başlar.

* Tyler EVANNS : Erica’nın 16 yaşındaki oğlu olan tyler popüler olmaya çalışan fakat popüler olamayan bir çocuktur. Davet edilmediği partileri dağıtmaya çalışan hergün kendini acilde bulan sorunları olan bir Tyler uzaylıların ziyaretini duyduğunda yakın arkadaşı Byrce ile beraber Los Angeles’a ana gemiyi görmeye giderler. Tyler uzaylıların hayatındaki boşluğu doldurabileceklerini ümit etmektedir.

* Ryan NICHOLS : 36 yaşında, Valerie Holt’un erkek arkadaşı olan Ryan Valerie’ye evlenme teklifi etmenin eşiğindedir. Fakat Ryan’ın valerie’den ve onun kızından sakladığı büyük bir sırrı vardır.

* Anna : Anna uzaylıların lideridir. Harika ve çekici bir insan görünümündedir. Harika bir konuşma tarzı, sesiyle ve diğer yönleri ile insanları etkilemektedir. İnsanlar hakkında geniş bilgiye sahip olması da işin cabası… Kendine sözcü olarak Chad Decker’ı seçer ve onu kullanarak bütün dünya’ya barış ve sevgi mesajları yollamaya çalışır…Hiç yorum yok:

Yorum Gönder