18 Aralık 2009 Cuma

Grace Is Gone – Gidenler ve Kalanlar


IMDB : 6,9
Yapım:2007 ~ ABD
Tür:Dram
Yönetmen:James C. Strouse
Senaryo:James C. Strouse
Yapımcı:John Cusack, Grace Loh, Daniela Taplin Lundberg, Galt Niederhoffer
Görüntü Yönetmeni:Jean-Louis Bompoint
Müzik:Clint Eastwood
Süre:1 saat 25 dk
Konusu:Grace is Gone 2007 yapımı ABD dram filmidir. Annelerinin ölümünü küçük kızlarına söylemek istemeyen bir babayı konu alan filmin başrolünde John Cusack oynamaktadır.
2007 Sundance Film Festivali’nde “İzleyicilerin Favorisi” seçilen film, eleştirmenler tarafından olumlu yorumlar aldı. Ayrıca yine eleştirmenler, Cusack’ın oyunculuğununun Akademi Ödülü seviyesinde eriştiğini bildirdi. Bunun dışında film 2 adet Altın Küre Ödülü’ne aday gösterildi.
Liberal bir politik görüşü olan John Cusack, filmde kendisinin aksine savaş taraftarı birisini oynamaktadır ve filmde canlandırdığı karakter eşini Irak Savaşı’nda kaybetmektedir. Savaşın mahvettiği hayatlar üzerine kurgulanan film, depresif ve çok az müzik içeren bir yapıya sahip. Final sahnesi ise Richard Roeper isimli eleştirmen tarafından “Son yıllarda gördüğüm her şeyden daha güçlüydü” sözleri ile anılmaktadır. Film ayrıca genç oyuncuların başarısı ile de dikkat çekerken, Oscar adayı aktris Marisa Tomei de ufak bir rolde filmde bulunmaktadır.
Politik altyapıya film sahip olsa da genel içerik bakımından dramadır. Filmin müziklerini ise Clint Eastwood hazırladı

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder